Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Šmite Anita

Raksta ID: 210
Atjaunināts: 18 jūlijs, 2016

Dzimusi 1952.gadā, mācījusies Balvu vidusskolā. Rīgā apguva šuvējas profesiju, taču tikai šūt nelikās interesanti. Ateljē vadītāja pamanīja Anitas aizraušanos veidot interesantus tērpus sev, un piedāvāja braukt mācīties un apgūt piegriezēja profesiju. Pēc diviem gadiem aizsūtīja arī uz Augstāko piegriezēju - modelētāju skolu, ko Anita beidza ar izcilību. Kādu laiku strādāja vēl šūšanas ateljē, līdz 1995.gadā uzaicināja viņu strādāt jaundibinātajā Balvu Amatniecības vidusskolā. Šeit strādājot arī ieguva Amatniecības kameras Dāmu drēbnieka amata meistara kvalifikāciju un LU ieguva augstāko pedagoģisko izglītību. Šobrīd mācās arī maģistratūrā. Kopā ar otru šūšanas skolotāju, Anita skolā veido Modes skates, kur var realizēt iecerētās un izsapņotās tērpu idejas. Ir notikušas Anitas Šmites gatavotās modes skates - "Bonjour Paris", "Mazais princis", "Sapnis par Spāniju", skate par Japānas tēmu u.c.

Universitātē Anita apguva zīda apgleznošanu un tagad to palīdz apgūt arī skolēniem. Viena no lielākajām tērpu kolekcijām ir apgleznoto kleitu kolekcija "Kontinenti". Ir gan Āfrika ar žirafi, gan Antarktīda ar pingvīniem. Augsti tika novērtēta Ķīpsalā parādītā vēsturisko tērpu kolekcija, kur bija redzami tērpi no Senās Ēģiptes un Grieķijas, līdz Bīdermeijeram un lielpilsētas modei 19. un 20.mijā.

 Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē


Foto no A.Šmites personīgā arhīva: tērpi no skates „Bonjour Paris”; apgleznoto kleitu kolekcija „Kontinenti”; Ates muzejā (2005); A.Šmites apgleznotais spilvens

 

Raksta ID: 210
Atjaunināts: 18 jūlijs, 2016
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 2464
Ievietots:: 10 decembris, 2007 by Admin A.
Atjaunināts:: 18 jūlijs, 2016 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Bērziņš Aldis
b Gabrāns Antons
b Kravalis Pēteris
b Kronītis Ainis
b Ločmelis Andris
b Mediniece Daina
b Pličs Igors
b Priedeslaipa Roberts
b Ripa Arvīds
b Spravniks Edvards
b Students Jānis
b Teilāne Dace
b Teilāns Kaspars
b Tihomirovs Jānis
b Trešutins Igors
b Verne Ingrīda
b Villere Olga
b Voronova Vanda
b Ziemelis Jānis