Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Pužule Sarmīte

Raksta ID: 1445
Atjaunināts: 30 novembris, 2022

Mediķe
Dzimusi 1958. gada 15. martā Žīguros. Mācījusies Žīguru pamatskolā, pēc tam no 1973. gada trīs gadus Viļakas vidusskolā. 1976. gadā Sarmīte pabeidza gan vidusskolu, gan Viļakas mūzikas skolu un iestājās Rīgas Medicīnas institūta Ārstniecības fakultātē. Pēc institūta pabeigšanas 1983. gadā atgriezās Balvos un sāka strādāt Tuberkulozes slimnīcā. Sākumā bija ftiziopneimonoloģe, vēlāk nodaļas vadītāja un no 1997. gada līdz pat dispansera slēgšanai 2004. gadā - galvenā ārste.
2004. gadā Sarmīte Pužule sāka strādāt Balvu slimnīcas terapijas nodaļā. 2006. gadā viņa turpināja mācīties, ieguva sertifikātu Alergoloģijas specialitātē un sāka strādāt tajā pašā gadā atvērtajā Astmas kabinetā Balvu poliklīnikā. Tagad Sarmīte ir Balvu - Gulbenes slimnīcu apvienības terapijas nodaļas vadītāja un turpina strādāt Balvu poliklīnikā Astmas kabinetā. 2009.gadā viņa apguva arī kardioloģijas kursus un sertificējās kā kardioloģe.
Covid laikā (2020., 2021. gads) Sarmīte Pužule strādāja un vadīja Balvu slimnīcas Covid-19 nodaļu. Šajā laikā, strauji pieaugot Covid-19  vīrusinfekcijas hospitalizēto (stacionēto) pacientu skaitam slimnīcās, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā slimnieku ārstēšanai tika atvērta Covid-19 nodaļa ar 14 gultasvietām bijušajā infekcijas nodaļas ēkā, kura nesen bija ne vien ieguvusi skaistu ārējo vizuālo izskatu, bet arī izremontētas telpas. Balvu slimnīca bija nedaudz priviliģētākā situācijā, jo bija atsevišķa ēka, kas ļāva pašu slimnīcas ēku ar pārējo slimību nodaļām paturēt brīvu no Covid pacientiem.
Darbs ārstei neapstājas tikai pie nodaļas attīstības un pacientu aprūpes, viņa aktīvi iesaistās arī jauno kolēģu apmācības procesā, sniedzot profesionālu atbalstu rezidentiem un nesavtīgi daloties ar uzkrāto pieredzi gan Covid-19, gan terapijas nodaļās.
Brīvajā laikā Sarmīte labprāt apmeklē klasiskās mūzikas pasākumus un lasa grāmatas. Ir izaudzināti divi bērni - Sandis un Linda, ir vecmāmiņa pieciem mazbērniem.
2015. gadā Sarmīte Pužule apbalvota ar Balvu novada Atzinības rakstu, bet 2022. gadā - par nozīmīgu profesionālo, pedagoģisko un zinātnisko darbu un ieguldījumu medicīnā Balvu slimnīcas Covid-19 nodaļas ārste, pneimonoloģe, alergoloģe Sarmīte Pužule iecelta par Atzinības krusta virsnieku un apbalvota ar Atzinības krustu.

 

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē


Foto no S. Pužules personīgā arhīva: Sarmīte (2002); studiju gados Medicīnas institūtā (sēž pirmā no labās puses); uzsākot darba gaitas Balvu dispanserā (1984); ar Balvu dispansera kolektīvu (2003); ar Balvu slimnīcas terapijas nodaļas kolektīvu (2005); ar valsts prezidentu Egilu Levitu, saņemot augsto apbalvojumu (2022)

 

Raksta ID: 1445
Atjaunināts: 30 novembris, 2022
Atjauninājumu skaits:: 3
Skatījumi:: 488
Ievietots:: 30 novembris, 2022 by Ināra B.
Atjaunināts:: 30 novembris, 2022 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Aborinska Rūta
b Andrejevičs Viktors
b Buliņa Aina
b Buzijana Valda
b Buzijans Veniamins
b Cunskis Egīls
b Cunskis Leopolds
b Fedulovs Valentīns
b Gorkina Edīte
b Graudumniece Sofija
b Homuļenko Aleksandrs
b Kamšs Jānis Agris
b Katalimovs Aleksandrs
b Keišs Jāzeps
b Melbikse Rasma
b Parisa Daina
b Pastare Ruta
b Rudčenko Sergejs
b Sleža Margarita
b Sproģe Mirdza
b Sprudzāne Irēna
b Veremčuks Ivans
b Zariņa Ausma
b Zondaka Natālija