Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Bule Līga

Raksta ID: 1409
Atjaunināts: 14 decembris, 2023

Radoša personība, Balvu pilsētas logo autore
Dzimusi 1977.gada 12.augustā Rīgā un līdz 1.klasei dzīvojusi tur. Tad ģimene pārcēlās uz Balviem, un mācības Līga jau uzsāka Balvu pamatskolā. Visas vasaras un brīvlaikus viņa pavadījusi pie mammas vecākiem Annas un Stepana Kubakiem Bērzpilī. 1995.gadā pēc 12.klases absolvēšanas Balvu 1.vidusskolā Līga mācības turpina Rēzeknes Mākslas koledžā, kur beidz Rokdarbu nodaļu. Viņas interese par roku darinājumiem aizsākas jau agrā bērnībā, skatoties, cik prasmīgi ar šujmašīnu un adāmadatām darbojas vecmamma. Līgai joprojām ir spilgtas atmiņas par pavadīto laiku Bērzpilī. Atceras, ka vectēvam pie mājas bija sakrauti dēļi, uz kuriem viņa mēdza sēdēt un spēlēties. Sēžot uz tiem, tālumā varēja redzēt Bēržu baznīcu, kuru tad mazā meitene centusies uzskicēt. Gar lauku mājām gājis “vecais ceļš”, ļoti mālains. Pēc lietus Līga gāja, mīcīja mālu, veidoja medaļas un dažādus traukus, kurus vēlāk uz krāsns cepināja.
No 2003.gada līdz 2008.gadam Līga turpina studijas Rēzeknes augstskolas Pedagoģijas fakultātē.
Pirmā darba vieta no 2000.gada Līgai Bulei (agrāk Podkovirinai) ir Balvu rajona Interešu izglītības metodiskais centrs, kur viņa strādā par pulciņa skolotāju. Vēl viņa strādāja Viļakas Mūzikas un mākslas skolā (2003.-2013.) un Balvu rajona padomes Kultūras nodaļā (2006.-2010.). No 2010.gada Līga strādā Balvu Mākslas skolā par skolotāju un Balvu Centrālajā bibliotēkā par lietvedi, vada arī pulciņus Balvu Bērnu un jauniešu centrā.
No 2001.gada Līga četrus gadus uz pusslodzi strādāja Balvu Kultūras un atpūtas centrā par māksliniecisko noformētāju. Uz pilsētas 75.dzimšanas dienu 2003.gadā režisore Ilga Oplucāne gatavoja tematisku pasākumu “Es mīlu savu pilsētu…”, kuram vajadzēja zīmējumu afišai un apsveikumiem. Līga stāsta: “Vajadzēja zīmējumu vienam konkrētam pasākumam. Paņēmu papīru un zīmuli un gāju pa pilsētas ielām. Mēģināju uzskicēt nozīmīgākās celtnes: katoļu baznīcu ar diviem torņiem, novada domes ēku, luterāņu baznīcu, Kultūras un atpūtas centru. Toreiz vēl nebija uzcelta pareizticīgo baznīca, tāpēc viņas nav.” Zīmējums tapa apmēram mēneša laikā, bet sauklis “Es mīlu savu pilsētu” ir I.Oplucānes izdomāts. Kaut arī zīmējums īsti neatbilda logo principiem, ar Balvu novada Domes 2010.gada 16.decembra lēmumu Līgas zīmējums tika apstiprināts par Balvu pilsētas logo – “Balvu pilsētas logo attēloti ēku un torņu silueti ar uzrakstu augšējā kreisajā pusē: “Es mīlu savu pilsētu”. Logo augstuma un garuma proporcijas ir 3:8”.
Līgas Bules darbs ir arī logo jauniešu biedrībai “Kalmārs” un mūzikas festivālam “Osvalds”, kuru tālāk apstrādāja Ģirts Teilāns.
Balvu Mākslas skolai ir tradīcija Balvu pilsētai dzimšanas dienā (11.februāri) dāvināt skolas darbinieku darbu izstādi, bet kopš 2013.gada Mākslas skolas pedagogu radošo darbu izstāde notiek Balvu Centrālās bibliotēkas Izstāžu zālē. Līga ir šo izstāžu kuratore, kura katru gadu izstādei izdomā citu tēmu. Par iedvesmojošu izstāžu kuratores darbu, organizējot Balvu mākslas skolas darbinieku izstādes “Kopā”, Līga Bule 2021.gadā tika godināta kā Balvu novada Gada skolotāja.
2020.gada vasarā Līga Bule piedalījās nemateriālā kultūras mantojuma centra “Upīte” organizētajā starptautiskajā plenērā ”Kultūras mantojuma izpēte”. Dalībnieku darbi, arī Līgas, vēlāk bija skatāmi izstādē Kubulu kultūras namā. Par gleznošanu Līga saka: “Man nav konkrēta laika, kad gleznoju. Laikam nav nozīmes. Tajā brīdī, kad ideja ir sevī izauklēta, iznēsāta un ir pārliecība par sevi, tad arī ķeros klāt. Un darbs top. Esmu domājusi arī par savu izstādi. Varbūt ne šogad, bet būs. Iespējams - bibliotēkā. Bet vēl ir daudz jāpiestrādā, jo skatītājiem jāpiedāvā
kvalitatīvi darbi”. Līga vairākkārt uzsver, ka nav māksliniece, bet gan radošs cilvēks, kura kaut ko rada. Un Līga dara daudz ko – glezno, strādā ar grafisko dizainu, darbojas ar visiem iespējamiem rokdarbiem, papīra liešanu, zīda apgleznošanu, kreklu apdruku u.c. Strādājot Mākslas skolā, izmēģina  arī daudzas jaunas mākslas tehnikas, ko agrāk nav darījusi.
Līga Bule saņēmusi Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes Atzinības rakstu (2015), Latvijas Nacionālā kultūras centra Pateicības rakstu (2017), Balvu novada Atzinības rakstu (2023). Bijusi Balvu rajona “Gada skolotāja 2008”.

    

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē


Foto no L.Bules personīgā arhīva

Raksta ID: 1409
Atjaunināts: 14 decembris, 2023
Atjauninājumu skaits:: 7
Skatījumi:: 343
Ievietots:: 17 maijs, 2022 by Ināra B.
Atjaunināts:: 14 decembris, 2023 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Armulika Rita
b Balavins Jevgēnijs
b Breikšs Nikolajs
b Briedītis Leo Jānis
b Bukšs Vilis
b Buliņš Zigfrīds
b Bušs Valdis
b Bārda Jānis
b Dadžāns Valerijans
b Dundenieki Jolanta un Valdis
b Džigurs Pēteris
b Eglīte Elita
b Gorkins Nikolajs
b Gruziņa Gaļina
b Grāmatiņa - Bombāne Gita
b Holma Anita
b Kairiša Anita
b Keiselis Jānis
b Laicāne Anna
b Laicāns Jānis
b Liepiņa Rudīte
b Maderniece Edīte
b Matīss Rūdolfs
b Murašova Anna
b Odumiņš Jānis
b Plāters Hugo
b Purens Zintis
b Putniņš Magnuss
b Reče Olga
b Rimovičs Antons
b Ruka Inta
b Slišāne Lienīte
b Supe Juliāns
b Teilāne Elita
b Tjunīte Astra
b Upenieks Roberts
b Ušpele Vēsma
b Zelčs Anatolijs
b Zibens Jānis
b Šaicāne Ilze
b Ūdris Jānis