Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Buzijans Veniamins

Raksta ID: 1397
Atjaunināts: 01 novembris, 2021

Mediķis
Dzimis 1940.gada 28.martā Arcīzes rajona Ostrovnoe, toreizējā Rumānijā, bet tagad šī teritorija atrodas Ukrainā. Sākumā mācījies vietējā skolā, beidzis vidusskolu un feldšeru skolu un bija sācis strādāt par feldšeru. 1961.gadā viņu iesauca armijā un nosūtīja dienēt uz Latviju. Dienesta laikā Lodē Veniamins strādāja par feldšeru armijā. 1964.gadā viņš iestājās Rīgas Medicīnas institūtā, sāka studijas un palika Latvijā pavisam. 1969.gadā, beidzot institūtu Veniamins pēc nosūtījuma atbrauca strādāt uz Viļaku. Sākumā domājis, ka nostrādās trīs gadus un dosies kaut kur citur, bet joprojām Buzijanu ģimene dzīvo Viļakā. Studiju gados viņš jau bija apprecējies un 1970.gadā te atbrauca strādāt arī sieva ar abiem dēliem.
Darbu Veniamins Buzijans uzsāka Viļakas zonālās slimnīcas poliklīnikā Tautas ielā. Kad 1975.gadā nodeva ekspluatācijā jauno Viļakas poliklīniku, zobārstniecības kabinets arī pārcēlās uz Tautas ielu 6. Te bija labāki darba apstākļi un jauns zobārstniecības kabineta aprīkojums. Zobārstu atestācijā 1983.gadā Veniamins Buzijans ieguva stomatologa - ķirurga kvalifikāciju un Viļakas poliklīnikā zobārsts veica visas nepieciešamās zobārstniecības ķirurģiskās operācijas. Stomatoloģiskajiem slimniekiem bija iedalītas pat gultas stacionārā.
Arī tagad zobārstniecības kabinets atrodas Viļakas veselības aprūpes centrā Tautas ielā 6 otrajā stāvā. Veniamins ir Latvijas Zobārstu asociācijas loceklis, regulāri apmeklē Ārstu biedrības un Asociācijas rīkotos kongresus un konferences, apgūst jaunas zināšanas un tehnoloģijas. Praktiskajā darba pieredzē vienmēr dalās ar topošiem zobārstiem - jaunajiem kolēģiem un uzklausa arī viņu padomus.
70.-90.gados dežūru laikā slimnīcā Veniamins dabūja strādāt vairākās slimnīcas nodaļās, arī dzemdību nodaļā  pieņemt dzemdības. Mēnesī bija apmēram četras dežūras slimnīcā, kad pēc darba poliklīnikā devās uz darbu slimnīcā. Slimnīcā viņš vairākus gadus veica vietējās komitejas priekšsēdētāja pienākumus un vadīja arodbiedrību.
Veniamins ir cilvēks ar plašu iinterešu loku. Daudzus gadus spēlējis volejbolu. Savā laikā Viļakas pilsētā pat bija sava volejbola komanda, kura piedalījās arī rajona sacensībās.
1972.gadā Veniamins pārņēma trikotāžas fabrikas "Sarkanā Rīts" Viļakas filiāles civilās aizsardzības sanitāro kopu un mācīja te iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā.
Vēl Veniamins ir aizrautīgs mednieks un 15 gadus vadījis vietējo mednieku kolektīvu. Viņu interesē dārza darbi, vīnogu audzēšana un biškopība. Kopā ar sievu dodas īsākos un garākos ceļojumos.
Veniamina stāsts (pēc tautības viņš ir bulgārs) par dzīvi Latvijā ir iemūžināts DVD "Etnosi. Hronikas 2009/2020", kura mērķis bija atspoguļot mazākumtautību kultūras aktivitātes un tradīcijas mūsu zemē.
2010.gadā Veniaminam Buzijanam par profesionālu pieeju darbam un nozīmīgu ieguldījumu ārstniecības pakalpojumu sniegšanā Viļakas novada iedzīvotājiem piešķirts Viļakas novada domes Atzinîbas  raksts. Cienījamo zobārstu pazīst un mīl ne tikai trīs viļacēnu paaudzes, bet arī visā bijušajā Balvu rajonā un kaimiņu pilsētās.

           

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē


Foto no V.Buzijana foto arhīva: Veniamins Buzijans (2020); studiju laikā ar Valdu (1965); darbā; medībās; ar sievu un bērniem (1982); 60 gadu jubilejas reizē pie Viļakas poliklīnikas (2000); ar brāli Pāvelu un brāļa mazmeitu pie dzimtajām mājām (2011); ar kolēģiem Jaungada ballē (no kreisās puses: Lilita Ločmele, Vija Milakne, Valda Buzijana, Linda Putilova, Inese Lapse, Veniamins Buzijans, Ināra Šļakota -ap 2005.gadu); savās lauku mājās (2017); ar jaunāko dēlu Anriju (arī mediķi)

Raksta ID: 1397
Atjaunināts: 01 novembris, 2021
Atjauninājumu skaits:: 3
Skatījumi:: 352
Ievietots:: 01 novembris, 2021 by Ināra B.
Atjaunināts:: 01 novembris, 2021 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Aborinska Rūta
b Andrejevičs Viktors
b Buliņa Aina
b Buzijana Valda
b Cunskis Egīls
b Cunskis Leopolds
b Fedulovs Valentīns
b Gorkina Edīte
b Graudumniece Sofija
b Homuļenko Aleksandrs
b Kamšs Jānis Agris
b Katalimovs Aleksandrs
b Keišs Jāzeps
b Melbikse Rasma
b Parisa Daina
b Pastare Ruta
b Rudčenko Sergejs
b Sleža Margarita
b Sproģe Mirdza
b Sprudzāne Irēna
b Veremčuks Ivans
b Zariņa Ausma
b Zondaka Natālija