Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Buzijana Valda

Raksta ID: 1396
Atjaunināts: 01 novembris, 2021

Mediķe
Dzimusi Saldus rajona Lutriņu pagastā 1946.gada 27.jūnijā. Mācījusies Vārmes pamatskolā, tad Jaunpils vidusskolā un 1964.gadā iestājusies Rīgas Medicīnas institūta Stomatoloģijas fakultātē. Trešajā kursā apprecējās ar studiju biedru Veniaminu Buzijanu un studijas beidzot jau bija piedzimuši abi bērni: 1967.gadā - Eduards, bet 1969.gadā - Anrijs. Tā kā vīrs pēc studijām jau bija sācis strādāt Viļakā, tad arī Valda 1970.gada 1.jūlijā sāka strādāt par zobārsti Viļakas zonālās slimnīcas poliklīnikā. Kad 1975.gadā nodeva ekspluatācijā jauno Viļakas poliklīniku, zobārstniecības kabinets arī pārcēlās uz Tautas ielu 6. Te viņa strādā joprojām, ir mainījies tikai iestādes nosaukums - Viļakas veselības aprūpes centrs. 1999.gadā Valda Buzijana atvēra un vada zobārsta privātpraksi, no 2010.gada viņa pilda SIA "Viļakas veselības aprūpes centrs" valdes locekles pienākumus, ir sertificēta zobārste.
No 1986.gada līdz 2009 gadam Valda Buzijana bija Viļakas slimnīcas vadītāja - galvenā ārste.
Valda ir Latvijas Zobārstu asociācijas locekle, regulāri apmeklē Ārstu biedrības un Asociācijas rīkotos kongresus un konferences, apgūst jaunas zināšanas un tehnoloģijas. Praktiskajā darba pieredzē dalās ar topošiem zobārstiem - jaunajiem kolēģiem. Valdai ir laba psiholoģiskās saskarsmes prasme, pozitīva domāšana un atbildības uzņemšanās, mērķtiecība uz izaugsmi. Ne velti viņa daudzus gadus bija Viļakas pilsētas deputāte, no 2005.gada 18.marta - arī Viļakas novada deputāte (līdz pat novadu reformai 2021.gadā). Projektu ietvaros Viļakā tika veikta ēku Tautas ielā 6 un Parka ielā 2 iekšējā rekonstrukcija, veikti energoefektivitātes pasākumi, veco logu un ieejas durvju nomaiņa, telpu pārplānošana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un funkcionāliem traucējumiem. Veselības aprūpes centrā iegādāts automātisks - brīvpiekļuves bioķīmijas analizators, kurš nodrošina kvalitatīvus klīniskās laboratorijas pakalpojumus iedzīvotājiem ar paplašinātu bioķīmisko analīžu testu skaitu.
Valda ar vīru Veniaminu ir zobārsti, kuri visu darba mūžu ir strādājuši Viļakā. Ģimenē izauzināti 2 dēli. Šobrīd (2021.gads) ir 7 mazbērni un 4 mazmazbērni. Ārsts ortopēds-traumatologs ir dēls Anrijs, kurš no 2007.gada dzīvo un strādā Zviedrijā. Arī mazmeita Sabīne beigusi Rīgas Stradiņa universitāti un trīs gadus jau mācās rezidentūrā Zviedrijā kā ārsts-neirologs, bet otra mazmeita Demija - uzsākusi studentes gaitas LU Ārstniecības fakultātē. Par ārstu kļūs arī mazdēls Artūrs, kurš 2022.gadā arī absolvēs Ārstniecības fakultāti un šobrīd jau strādā-dežūrē Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādē.
Vecākais dēls Eduards ar ģimeni dzīvo un strādā Vācijā. Ir savs uzņēmums un nodarbojas ar automašīnu tirdzniecību un dzīvojamo māju būvniecību.
2006.gadā Valda Buzijana apbalvota ar Balvu rajona padomes Atzinības rakstu, bet par godu Latvijas 90.gadadienai Ordeņa kapituls Viļakas slimnīcas galvenajai ārstei un zobārstei piešķīra IV šķiras Atzinības krustu

             

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē


Foto no V.Buzijanas foto arhīva: Valda Buzijana (2020); studiju laikā (pirmā no kreisās puses); darbā ar vīru; 50 gadu jubilejas reizē pie Viļakas slimnīcas 1986.gadā (no kreisās puses: Lauma Purviņa, Valentīna Serebreņicka, Aleftīna Rezgale, Rudīte Ikere, Nadežda Aleksejeva, Ruta Muraškina, Irēna Sprudzāne, Maija Ose, Aleksandrs Homulenko; priekšā Veniamins un Valda Buzijani); ar dēla Eduarda ģimeni mazdēla kristabās pie Viļakas katoļu baznīcas (1996); ar dēla Anrija ģimeni Zviedrijā; saņemot Atzinības krustu ar Valsts prezidentu (2008); ar saviem kolēģiem 2012.gadā (sēž: Velta Nagle, Svetlana Puka, Ināra Šļakota; stāv: Valda Buzijana, Sergejs Bičko, Inese Lapse, Laurija Suharževska, Linda Bogdanova, Vija Milakne, Veniamins Buzijans); ar mazmeitu Sabīni un vīru Veniaminu konferencē Rīgā (2018); ar mazmeitām; Zobārstu konferencē ar zobārsti Lindu Eizāni (2018); Ārstu biedrības konferencē Rīgas Stradiņa universitātē (2020)

Raksta ID: 1396
Atjaunināts: 01 novembris, 2021
Atjauninājumu skaits:: 3
Skatījumi:: 651
Ievietots:: 01 novembris, 2021 by Ināra B.
Atjaunināts:: 01 novembris, 2021 by Ināra B.
Also listed in
folder Personības -> Valsts apbalvojumi


Citi raksti šajā sadaļā
b Aborinska Rūta
b Andrejevičs Viktors
b Buliņa Aina
b Buzijans Veniamins
b Cunskis Egīls
b Cunskis Leopolds
b Fedulovs Valentīns
b Gorkina Edīte
b Graudumniece Sofija
b Homuļenko Aleksandrs
b Kamšs Jānis Agris
b Katalimovs Aleksandrs
b Keišs Jāzeps
b Melbikse Rasma
b Parisa Daina
b Pastare Ruta
b Pužule Sarmīte
b Rudčenko Sergejs
b Sleža Margarita
b Sproģe Mirdza
b Sprudzāne Irēna
b Veremčuks Ivans
b Zariņa Ausma
b Zondaka Natālija