Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Kamšs Jānis Agris

Raksta ID: 1362
Atjaunināts: 06 novembris, 2020

Mediķis
Dzimis 1935. gada 2. augustā  Palsmanes  pagasta  “Dzintarkalnos” kā jaunākais dēls trīs bērnu ģimenē. Tēvs Voldemārs bija laukstrādnieks, māte Alma mājsaimniece. Skolas gaitas uzsāka Smiltenes rajona Ķempu septiņgadīgajā skolā, kuru pabeidza ar teicamām sekmēm. Tālāk mācības turpināja Smiltenes vidusskolā. 1960. gadā iestājās Rīgas Medicīnas institūta Ārstniecības fakultātē.
Pēc Medicīnas institūta beigšanas 1966. gadā sadales komisija Jāni Agri nosūtīja strādāt uz Rēzeknes rajona Bērzgales slimnīcu, kur, uzsākot darbu, tika iecelts par galveno ārstu. Šeit viņš satika medmāsu Loniju Loginu, ar kuru 1967. gadā nosvin kāzas. Lonija turpmākajā dzīves ceļā ir ne tikai laba un uzticama sieva, bet arī galvenais viņa atbalsts. Pēc dažiem gadiem ģimenē piedzimst meita Inese, kura, sekojot vecāku pēdās, pabeidz Rīgas 2. medicīnas skolu kā feldšeris - laborants. Tālāk turpina mācības Rīgas Medicīnas akadēmijas  Medicīnas fakultātes Pediatrijas nodaļā  un pabeidz rezidentūru Rīgas Stradiņa universitātē neiroloģijas specializācijā.
1967. gadā Jānis Agris Kamšs uzsāk darbu kā ginekologs un ķirurgs Maltas Zonālajā slimnīcā, bet sākot ar 1969. gadu ir ginekoloģijas nodaļas vadītājs. No 1972. gada augusta viņš strādā kā akušieris -ginekologs.
Kā ķirurgs-onkologs Balvu rajona Centrālajā slimnīcā Jānis Agris Kamšs uzsāka 1974.gada oktobrī. Viņš beidzis dažādus kvalifikācijas kursus onkoloģijā un kopš 1983. gada piešķirta pirmā kategorija onkoloģijas specializācijā. No 1987. līdz 1988. gadam strādāja pansionātā “Balvi” kā ārsts-terapeits, bet no 1988. gada turpina strādāt Balvu centrālās rajona slimnīcas poliklīnikā kā ķirurgs-onkologs līdz 2001. gadam, kad slimības dēļ darbs bija jāpārtrauc.
Miris 2014.gada 8.decembrī
Hobiji: sēņošana, dārzkopība (īpaši padevās tomātu audzēšana), ziemā – slēpošana, vasarā – riteņbraukšana.


Foto no I.Kamšas foto arhīva: Jānis Agris Kamšs (1960); jaunais ārsts, ar kolēģiem poliklīnikā 1999.gadā (no kreisās puses: Vladimirs Sorokins, Valentīna Sprukule, Aina Buliņa, Vija Zaharova, Jānis Kamšs, Jānis Litavnieks); ar dakteri  A.Buliņu (2005); ar ģimenes draugiem; ar sievu un meitu; bērnībā (pirmais no kreisās puses)

Raksta ID: 1362
Atjaunināts: 06 novembris, 2020
Atjauninājumu skaits:: 6
Skatījumi:: 193
Ievietots:: 05 novembris, 2020 by Ināra B.
Atjaunināts:: 06 novembris, 2020 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Aborinska Rūta
b Andrejevičs Viktors
b Buliņa Aina
b Buzijana Valda
b Buzijans Veniamins
b Cunskis Egīls
b Cunskis Leopolds
b Fedulovs Valentīns
b Gorkina Edīte
b Graudumniece Sofija
b Homuļenko Aleksandrs
b Katalimovs Aleksandrs
b Keišs Jāzeps
b Melbikse Rasma
b Parisa Daina
b Pastare Ruta
b Rudčenko Sergejs
b Sleža Margarita
b Sproģe Mirdza
b Sprudzāne Irēna
b Veremčuks Ivans
b Zariņa Ausma
b Zondaka Natālija