Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Brīvības iela 7

Raksta ID: 1298
Atjaunināts: 07 februāris, 2019
SIA "Auto Kruīzs"

Skats uz "Auto Kruīzu" 2018.gada maijā - foto no Balvu Centrālās bibliotēkas Novadpētniecības fonda

SIA "Auto Kruīzs" darbojas kopš 2001.gada un nodarbojas ar auto remontu un rezerves daļu tirdzniecību.  Īpašnieks un valdes loceklis ir Ēriks Eizāns. Sia nodarbināti ap 15 cilvēkiem. Studentu prakses vieta
"Auto Kruīzs izveidots gaļas kombināta lopu pieņemšanas bāzē. Pirmām kārtām šajā vietā piesaistīja tas, ka 1990.gadā kombinātā ekspluatācijā bija nodota jauna mazgātava, kura 2000. gadu sākumā vēl bija saglabājusies labā stāvoklī. Tā bija labi piemērota autoservisa vajadzībām. 2001.gadā cenas nekustamajam īpašumam bija zemas. Mantinieks ēkai un zemei, kur atradās lopu pieņemšanas bāze bija Juris Plešankovs. Viņi vienojās par cenu un sākumā Eizāns  nopirka nepilnu ha, kur bija pirmais lopu pieņemšanas kantoris (tagad te ir rezerves daļu veikals). Kad apguva nopirkto zemi, saprata, vietas pamaz un 2003.-2004.gadā piepirka vēl 3 ha, kur bija 2 pussagruvušas fermas un liela zeme līdz ezeram ar gruvešiem un aizaugušu platību. Pamazām atrestaurēja ēku pie ceļa - uzlika jumtu, ielika apkuri (te ir veikals). Veco mazgātavu izmanto kā auto mazgātavu. Kombināta laikā bija estakāde, kur mazgāja. Tagad ielēja jaunus pamatus, pacēla grunti un uzbūvēja jaunu mazgātavu, līdz ar to bijusī mazgātava palika apakšā, bet jaunā virsū. Tā radās iespēja kvalitatīvi mazgāt gan no augšas, gan apakšas.
Kad sākās Brīvības ielas remonts, tika aizbērtas visas dobes līdz ezeram, sakopta ezermala. Te izbēra 16 tūkstošus kubu grunts. Fermas vietā tagad ir 5 boksi. Kur kombināta laikā bija jaunā mazgātava - tagad ir ofiss, riepu centrs, krāsotava, bremžu un riepu savirzes centrs"
no sarunas ār Ēriku Eizānu
Eizāns stāsta, ka visa bijusī gaļas kombināta zeme un ēkas tika privatizētas. Te daļa bija mantojamā zeme, ko īpašnieki dabūja par pajām vai sertifikātiem, daļu nopirka. Šobrīd daudzmaz sakopta ir sākuma un beigu daļa, bet vidusdaļa vēl ir kritiskā stāvoklī. Tā pieder pašvaldībai, kura to atpirka no bankas.
Vecās ēdnīcas vietā kādu laiku bija vairumtirdzniecības bāze. Tad tā bankrotēja. Vēl gaļas kombināta teritorijā ir bijuši Ikaunieka un Solovjova kokapstrādes uzņēmumi.
Raksta ID: 1298
Atjaunināts: 07 februāris, 2019
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 634
Ievietots:: 07 februāris, 2019 by Ināra B.
Atjaunināts:: 07 februāris, 2019 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Brīvības iela 1
b Brīvības iela 43
b Brīvības iela 46A
b Brīvības iela 46B
b Brīvības iela 48
b Brīvības iela 49
b Brīvības iela 50
b Brīvības iela 50B
b Brīvības iela 55
b Brīvības iela 57
b Brīvības iela 60
b Brīvības iela 61
b Brīvības iela 62
b Brīvības iela 62A
b Brīvības iela 63
b Brīvības iela 65
b Brīvības iela 67
b Brīvības iela 72