Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Ločmelis Andris

Raksta ID: 1208
Atjaunināts: 17 maijs, 2017
Ādas apstrādes meistars
Dzimis 1988.gada 3.jūnijā Briežuciema pagasta Bēliņos. Mācījies Briežuciema pamatskolā, pēc tam Balvu Amatniecības vidusskolā. 2007.gadā Andris uzsāka studijas Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Lauku inženieru fakultātē. Pēc kāda laiciņa viņš sāka strādāt par galdnieku Rīgā un LLU pabeidza neklātienē. 2014.gadā atgriezās dzimtajās mājās un sāka strādāt vecāku saimniecībā. Bēliņu ciemā Andris dzīvo arī pašlaik.
Paralēli darbam saimniecībā, Andris sāka nodarboties ar ādas apstrādi. Tā kā pašam patika ādas aksesuāri, sāka mēģināt tos izgatavot. Pirmo sev viņš izgatavoja rokas aproci. Pamēģināja, kaut kas sanāca, iepatikās un tā tas aizgāja. Tagad Andris gatavo visu, ko vien no ādas iespējams izgatavot - dažādas jostas, somas, brošas, penāļus, auskarus, maskas. Internetā skatās citu meistaru darbus, meklē idejas darbiem, kurus pēc tam realizē ar savu dizainu. Prasmi darboties ar ādu arī Andris apguvis pašmācības ceļā skatoties video, lasot attiecīgu literatūru, konsultējoties ar citiem meistariem. Pa retam Andris aizbrauc uz kādu tirdziņu, bet pamatā tirgošanās notiek caur internetu - liek darbu fotogrāfijas un aprakstus Facebook un savā internetveikalā "Leatherely ". Tā darbi aiziet pa visu pasauli. Viņa izstrādājumi ir aizceļojuši uz tādām valstīm kā Amerika, Kanāda, Vācija, Francija, Malta, Austrālija utt.
2016.gadā Andris Ločmelis piedalījās akcijā "Satiec savu meistaru" un aicināja visus interesentus uz ādas apstrādes meistardarbnīcu Briežuciema pamatskolā.
Andris Ločmelis ir Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra konkursa jauniešiem, kuri plāno uzsākt uzņēmējdarbību, "Laukiem būt" finālists 2017.gadā. Viņš kategorijā "Nelauksaimnieciskā ražošana" ar saviem individualizētiem ādas izstrādājumiem ieguva 3.vietu
Andris kolekcionē šujmašīnas un visu, kas saistīts ar šūšanu - adatas, uzpirksteņus, lekālus, vecās skroderu šķēres


Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē
Foto no A.Ločmeļa personīgā arhīva: Andris (2016) un viņa darbi
Raksta ID: 1208
Atjaunināts: 17 maijs, 2017
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 676
Ievietots:: 13 maijs, 2017 by Ināra B.
Atjaunināts:: 17 maijs, 2017 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Bērziņš Aldis
b Gabrāns Antons
b Kravalis Pēteris
b Kronītis Ainis
b Mediniece Daina
b Pličs Igors
b Priedeslaipa Roberts
b Ripa Arvīds
b Spravniks Edvards
b Students Jānis
b Teilāne Dace
b Teilāns Kaspars
b Tihomirovs Jānis
b Trešutins Igors
b Verne Ingrīda
b Villere Olga
b Voronova Vanda
b Ziemelis Jānis
b Šmite Anita