Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Zelčs Aivars

Raksta ID: 1204
Atjaunināts: 06 aprīlis, 2017
Tautas muzikants
Dzimis 1960.gada 3.janvārī Baltinavas pagasta Peisovas ciemā muzikālā ģimenē, kurā interesi par mūziku saņēmis jau mantojumā no vecākiem. 1978.gadā pabeidzis Baltinavas vidusskolu un devies dienēt armijā. Atgriezies no dienesta, Aivars sāka strādāt par šoferi Balvu Lauktehnikā, kur nostrādāja līdz 90.gadu sākumam. Tālāk sekoja darbs  kā apsardzes darbiniekam vispirms privātajos sektoros, pēc tam jau kā apsardzes daļas vadītājs strādāja Unibankā un Parex bankā. No 2008.gada strādā akciju sabiedrībā "Nordeka" par tālsatiksmes autobusu vadītāju.
Labi muzikanti bijuši gan abi Aivara vectēvi un tēvs, kuri ne tikai spēlējuši dažādus mūzikas instrumentus, bet arī taisījuši trīsrindu garmoškas. Aivars spēlēt garmošku iemācījies vēl pirmskolas vecumā, redzot un klausoties kā to dara vecākais brālis Eventijs. Jau pamatskolas gados dikti gribējis savu instrumentu, tāpēc vecāki nopirkuši viņam bajānu, ko ātri vien Aivars iemācījies spēlēt. Mācoties vidusskolā pats sakrājis naudu un nopircis sev arī ģitāru.
Aivars Zelčs saka, ka jaunības gados nācies spēlēt vairāk un dažādos pasākumos, jo cilvēki bijuši lustīgāki - rīkojuši talkas, jubilejas, karaballes, īstas lauku kāzas vairāku dienu garumā. Aivars ir tas muzikants, kurš prot novērtēt un saudzēt mūzikas instrumentus, tāpēc daudzi vecmeistari pasākumos nebaidījās viņam uzticēt savu garmošku, akordeonu vai bajānu, lai paši mazliet atpūstos.
Šobrīd Aivars iespēju robežās piedalās pasākumā "Ermoņiku skaņas", kas notiek Medņevā, arī citos muzikantu saietos Salnavā, Pušmucovā, Rogovkā, Rugājos un citur. 2016.gada jūnijā viņš kopā ar brāli Eventiju bija uzaicināti piedalīties 19.Lietuvas un Latvijas lauku muzikantu un kapelu festivālā "Ant rubežiaus 2016" Šauļos. Aivars labprāt uzspēlē kopā ar citiem muzikantiem, īpaši jau ar brāli.


Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē

Foto no A.Zelča personīgā arhīva: Aivars (2011); skolas laikā 70.gadu sākumā; spēlējot garmošku jau pēc armijas; ar ģimeni; ar brāli Eventiju
Raksta ID: 1204
Atjaunināts: 06 aprīlis, 2017
Atjauninājumu skaits:: 1
Skatījumi:: 785
Ievietots:: 06 aprīlis, 2017 by Ināra B.
Atjaunināts:: 06 aprīlis, 2017 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Boldāns Jāzeps
b Bukša Marija
b Circens Alfrēds
b Džigurs Voldemārs
b Erciks Staņislavs
b Jermacāns Pēteris
b Keiša Aija
b Keiša Lūcija
b Keišs Aigars
b Keišu ģimene
b Krakops Zintis
b Lazdiņš Jānis
b Lazorenko Nikolajs
b Logins Jānis
b Ločmelis Aleksandrs
b Ločmelis Vitālijs
b Mednis Alberts
b Mūrmanis Harijs
b Rancāns Andrejs
b Supe Marija
b Supe Vilhelms
b Vancāne Emerita
b Zaremba Jāzeps
b Zelčs Eventijs
b Zelčs Rolands
b Šaicāns Ainis
b Čakāns Elmārs