Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Bondars Edgars

Raksta ID: 1130
Atjaunināts: 25 novembris, 2019

Politiskais darbinieks, pašlaik Latvijas vēstnieks Polijā
Dzimis 1969.gada 10.oktobrī Viļakā. Mācījies Viļakas viduskolā. 1987.gadā uzreiz pēc viduskolas iestājās Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, kuru absolvēja 1993.gadā. Pēc Universitātes Edgars Bondars turpināja studijas maģistratūrā, bet 1994.gada 3.oktobrī sāka strādāt ĀM Konsulārajā departamentā tiesisko jautājumu nodaļā. Juridiskā izglītība bija labs priekšnosacījums, lai uzsāktu darbu Ārlietu ministrijā. Jau 1995.gada sākumā viņam piedāvāja doties pildīt konsula funkcijas vēstniecībā Vašingtonā. Savukārt, 1998.gada sākumā Edgaram piedāvāja turpināt darbu Konsulārās nodaļas vadītāja amatā Maskavā. Pēc četriem gadiem atgriezās Rīgā, kur ĀM vadīja starptautisko organizāciju nodaļu, strādājot ar ANO jautājumiem. Tālāk no 2006.gada līdz 2011.gadam Edgars Bondars strādāja Latvijas vētniecībā Čehijā. 2011.gadā atgriezās Rīgā un ministrijā vadīja politiko departamentu attiecībām ar Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu, Moldovu, Kaukāza valstīm un Centrālo Āziju.
No 2013.gada decembra bija Latvijas vēstnieks Uzbekistānā un nerezidējošais vēstnieks Tadžikistānā, no 2017.gada - Latvijas vēstnieks Polijā.
Edgaram Bondaram tuva ir kora dziedāšana, savulaik beidzis arī Viļakas mūzikas skolu. Studiju gados dziedājis G.Kokara vadītajā korī "Daile", kurš 1990.gada Dziesmu svētku koru karos izcīnījis pirmo vietu. Arī būdams Vašingtonā, viņš ar sievu aktīvi iesaistījās latviešu sabiedriskajā dzīvē, kļuva par svētdienas skolas skolotājiem, piedalījās Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Toronto 1996.gadā un Klīvlendā 1997.gadā. 2013.gada Dziesmu svētkos Rīgā Edgars piedalījās ar kori "Jubilate" .
Pēc atgriešanās no Prāgas 2011.gadā, Edgars uzzināja, ka brālēna un māsīcas ģimenes piedalās TV "Dziedošo ģimeņu" šovā. Pēc dažiem raidījumiem arī viņš ar meitu kļuva par dziedošās Sprukuļu ģimenes dalībnieku

Avotu saraksts Novadpētniecības datu bāzē

Foto no E.Bondara personīgā arhīva: Uzbekistānā (2013; 2014); ar Sprukuļu ģimeni TV šovā (2012)

Raksta ID: 1130
Atjaunināts: 25 novembris, 2019
Atjauninājumu skaits:: 3
Skatījumi:: 2190
Ievietots:: 25 maijs, 2015 by Ināra B.
Atjaunināts:: 25 novembris, 2019 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Akuls Pēteris
b Aleksandrovs Jānis
b Apeins Ilmārs
b Berķis Zigfrīds Rihards
b Bikovskis Valdis
b Bozovičs Antons
b Dzenītis Jānis
b Gabranovs Pēteris
b Gailis Jānis
b Jozuus Kārlis
b Kaluga Imants
b Kazinovskis Andris
b Keišs Pēteris
b Krasnais Vilberts
b Kuļša Regīna
b Kuļšs Vitālijs
b Kļaviņš Paulis
b Logins Bruno
b Logins Henrihs
b Ločmelis Vincents
b Lāce Palmīra
b Matīss Valdis
b Olekšs Kazimirs
b Paidere Irēna
b Pastars Edgars
b Polfanders Ludvigs
b Pušpurs Aldis
b Sudarovs Jānis
b Sīlis Teodors
b Upītis Gunārs
b Šaicāns Ainis
b Šaicāns Voldemārs
b Šķirmants Jānis
b Šļakota Kazimirs
b Āze Anna