Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Šaicāns Voldemārs

Raksta ID: 1029
Atjaunināts: 30 janvāris, 2020
Robežsargs

Dzimis 1967.gada 27.septembrī Viļakā. Skolas gaitas uzsācis Viļakā, absolvējis Viļakas vidusskolu 1985.gadā. Pēc vidusskolas Voldemārs iestājās Rīgas profesionāli tehniskajā vidusskolā, lai apgūtu virpotāja profesiju, kas tobrīd šķita aizraujoša. Tā viņam asociējās ar sava veida mākslas darbu, jo no parasta dzelzs gabala varēju izgatavot gan vienkāršas, gan sarežģītas detaļas dažādiem mehānismiem.

1985.gada novembra mēnesī Voldemāru Šaicānu iesauca armijā, kur divu gadu dienests aizritēja karaspēka daļā Stavropoles novadā. Atgriežoties no dienesta, turpināja mācības un saņēma virpotāja diplomu. Pēc skolas, ieguvis virpotāja diplomu, sāka strādāt vienā no Latvijā lielākajiem mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmumiem „ Žīguru MRS". Ar lielu interesi un aizrautību tur nostrādāja piecus gadus.

Pienāca Latvijas valsts neatkarības gadi. Viļakā tika iesaukts obligātais dienests. Tanī laikā Voldemāram Šaicānam bija iekšējā sajūta, ka pienācis laiks kaut ko mainīt. Visā valstī notika kardinālas pārmaiņas un ģimenē apspriežoties, 1993.gadā viņš nolēma pieteikties virsdienestā robežsardzē. Lieti noderēja iepriekš gūtā darba pieredze un V.Šaicāns tika pieņemts Viļakas robežsargu bataljonā Bruņojuma un tehniskajā nodaļā par noliktavas pārzini.

Voldemārs Šaicāns savu militāro karjeru sācis no ierindnieka pakāpes un no 2009.gada novembra ir majors.

1999.gada decembrī notika nozīmīgs pavērsiens Voldemāra Šaicāna karjerā - viņš tika iecelts par Bērziņu nodaļas virsnieku. Lai iegūtu profesionālā robežsarga diplomu, iestājās Rēzeknes robežsargu skolā. Veiksmīgi absolvējot Robežsargu skolu, Voldemārs mācības turpināja Policijas akadēmijas koledžā, kur studēja 2.5 gadus un tālāk mācības turpināja Policijas akadēmijā, kur studēja jurisprudenci robežsargiem. Mācoties un vienlaicīgi strādājot jau Pededzes nodaļā par nodaļas priekšnieka vietnieku Voldemāra saprata, cik svarīgas ir profesionālās zināšanas, lai pārredzētu darbības lauku.

2002.gadā Voldemārs Šaicāns tika iecelts par Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas priekšnieku. Šajā nodaļā nostrādāja visilgāk - 10 gadus, bet no 2012.gada 1.augusta strādā par Viļakas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieku.

Dienesta laikā Voldemārs Šaicāns apbalvots ar virkni Valsts robežsardzes un citu tiesībsargājošo iestāžu apbalvojumiem: ar „Robežsardzes krūšu nozīmi” (2003), ar Valsts robežsardzes nopelnu krūšu zīmi „Par valsts robežas izbūvi” (2004), ar krūšu nozīmi „Valsts robežsardzei 85 gadi” (2004), robežsardzes nopelnu zīmi „Par izcilību dienestā” III pakāpi (2008), krūšu zīmi „Par ieguldījumu Chengen acquis ieviešanā” (2008), Iekšlietu ministrijas pateicību (2009), krūšu zīmi „Valsts robežsardzei 90 gadu” (2009), ar LR Ministru prezidenta Pateicības rakstu un par nopelniem Latvijas valsts labā ar 2012.gada 18.oktobra Ordeņu kapitula lēmumu Voldemārs Šaicāns apbalvots ar IV šķiras Viestura ordeni

 Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē

Foto no Voldemāra Šaicāna personīgā arhīva: Voldemārs uz LR – KF robežas, pie pirmās uzstādītās robežzīmes Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas aizsargājamajā iecirknī (2012); dienesta komandējumā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku (2012)

Raksta ID: 1029
Atjaunināts: 30 janvāris, 2020
Atjauninājumu skaits:: 3
Skatījumi:: 1518
Ievietots:: 11 jūnijs, 2013 by Ināra B.
Atjaunināts:: 30 janvāris, 2020 by Ināra B.
Also listed in
folder Personības -> Sabiedriskie, politiskie un militārie darbinieki


Citi raksti šajā sadaļā
b Aleksandrova Devgasija
b Apeins Ilmārs
b Bartkevičs Guntars
b Berķis Zigfrīds Rihards
b Bikovskis Valdis
b Buzijana Valda
b Cibule Ruta
b Cibuļs Juris
b Circenis Rihards
b Džigurs Pēteris
b Gabranovs Pēteris
b Gailis Jānis
b Jozuus Kārlis
b Kazinovskis Andris
b Keišs Jāzeps
b Keišs Pēteris
b Keišs Pēteris
b Krišjāne Erna
b Krēmere Rita
b Kārkliņš Imants
b Kļaviņš Jānis
b Kļaviņš Paulis
b Logins Bruno
b Ločmelis Aldis
b Ločmelis Vitālijs
b Magone Imants
b Martuževa Broņislava
b Matīsa Aina
b Matīss Valdis
b Nagle Aija
b Olekšs Kazimirs
b Pličs Igors
b Pozņaks Ulriks
b Putniņš Reinholds Valdemārs
b Pušpurs Aldis
b Resne Vaira
b Salmanis Egons
b Stradiņa Margarita
b Sudarovs Jānis
b Supe Mihalīna
b Tarbunass Ādolfs
b Vaskinovičs Juris
b Veikšāne Austra
b Veina Albīna
b Veismanis Agris
b Vizulis Ādams ( Vyzuļs Odums)
b Ņikuļina Ināra
b Šaicāne Irēna
b Šakina Margarita
b Šnepers Arvīds
b Šļakota Kazimirs
b Šļakota Voldemārs