Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāze

Šļunceva Inga

Raksta ID: 1025
Atjaunināts: 30 janvāris, 2020

Darina rotas un rokdarbus

Dzimusi 1980.gada 26.februārī Balvos. Studējusi mājturību Rēzeknes augstskolā. Kopš 2005.gada dzīvo Tilžā.

Ingu jau kopš bērnības interesēja rokdarbi un toreiz domāja, ka kļūs par šuvēju. Bet izrādījās, ka šūšana ir tikai daļa no viņas darbiem. Laika gaitā nedaudz pamainījās aktuālie darbi un šobrīd Inga vairāk darinu rotas, rokdarbus un dekupē. Tie būtībā ir darbi, ko dara daudzi, bet kā saka jaunās rokdarbnieces meitas – darbi ir tādi paši, tikai savādāki. Par sevi Inga saka: "Vienmēr esmu gribējusi darīt to, kas patīk, nevis pieciest iešanu uz darbu - to esmu piepildījusi, un mans darbs ir mans hobijs. Kopš 2005. gada darbojos kā pašnodarbināta persona, darinot rokdarbus un rotas. Parasti savu ‘riteni’ izgudroju no jauna, bet esmu arī apmeklējusi kursus, lai apgūtu stikla ķīmisko gravēšanu un dažādas dekupāžas tehnikas uz stikla, koka, auduma u.c." Dekupāžas kursus viņa var pasniegt arī citiem.

 Apmeklējot amatnieku tirdziņus, Inga Šļunceva ir iemantojusi cilvēku uzticību ar dabisku materiālu izmantošanu un kvalitāti. Gan rotas, gan rokdarbi ir atzīti par ‘savādākiem’ un aizceļojuši uz tuvākajām kaimiņzemēm un tālākām valstīm. Rotas gatavo no dabīgiem akmeņiem, kristāliem, arī stikla, bet plastmasa (akrils) nav cieņā, arī bērnu rotās nē. Top gan ikdienišķas, gan svētku reizēm domātas kaklarotas, auskari, piespraudes, rokassprādzes, arī kājas sprādzes. Gatavo arī rožukroņus, atslēgu un telefonu piekariņus, suvenīrus, piemēram, stikla pērlīšu ziedus puķupodiņā u.c.

 No rokdarbiem šobrīd Inga vairāk ada un tamborē bērniem. Izmantojot dabīgu materiālu dzijām, top gan jakas, kleitas, sarafāni, gan cepures, cimdi, zeķes un čībiņas sākot no pašiem mazākajiem izmēriem un pēc pasūtījuma arī pieaugušajiem.

 Inga arī dekupē - "Dekupēt var jebko – ikdienā tās ir paplātes, lādītes, stikla trauki. Bet izskaistināt var arī nokalpojušu skapi, vai piešķirt senatnīgumu pavisam jaunam. Arī necilus gumijas zābakus var padarīt savādākus". Savus darbus Inga izplata pati, pārsvarā Latgales puses tirdziņos, kā arī kontakti atrodami internetā. Darbi ikdienā top atbilstoši sezonai, bet pasūtīt var ko vien sirds kāro.

2014.gada jūlijā Inga Šļunceva piedalījās XXII Starptautiskajā mākslas festivālā "Slavjanskij bazar" Vitebskā

Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē


Foto no Ingas Šļuncevas personīgā arhīva: Inga un viņas darbi; izstādē Vitebskā (2014)

Raksta ID: 1025
Atjaunināts: 30 janvāris, 2020
Atjauninājumu skaits:: 3
Skatījumi:: 1555
Ievietots:: 25 maijs, 2013 by Ināra B.
Atjaunināts:: 30 janvāris, 2020 by Ināra B.

Citi raksti šajā sadaļā
b Baranova Olga
b Borise Valērija
b Budeviča Antoņina
b Cepurīte Aldona
b Circene Marija
b Gabrāne Nanija
b Gargurne Inta
b Grāvere Antoņina
b Ivanāne Anzelma
b Kalnača Gita
b Kaša Anita
b Keiša Aija
b Kraina Astrīda
b Logina Regīna
b Paidere Irēna
b Puste Helēna
b Ruduka Velga
b Sleža Margarita
b Slišāne Annele
b Slišāne Lienīte
b Sārtaputne Anna
b Ubaga Vera
b Veina Skaidrīte
b Voiciša Valentīna
b Zaremba - Krīgere Evita
b Zača Nellija
b Zelča Lilija
b Zuša Dārija
b Zālīte Evita
b Šnepere Skaidrīte
b Štāle Elfrīda
b Šulce Zelma
b Žeiviniece Irēna
b Čakāns Andrejs - Alfrēds