Atrodas Balvos starp Brīvības, Pilsoņu, Tautas un Partizānu ielām.
Balvu muižas ansamblis veidojies 19. gs. 1. pusē. 19. gs. 2. pusē pretī pilij izveidots augļu dārzs, kuru ietvēra zemes valnis un lazdu aleja, bet centrā dīķis. Dārzā uzceltas dārznieka māja un ābolu māja. Tās vairs nav saglabājušās. Saglabājusies saliņa pretī muižas parādes ieejai, uz kura kādreiz atradusies lapene, lazdu aleja un dzimtcilvēku raktais dīķis
20.gs. 90. gadu sākumā kādreizējā Balvu muižas augļu dārza vietā izveidots savdabīgs atpūtas parks "Lāča dārzs." Nosaukumu „Lāča dārzs” parks mantojis no dārza īpašnieka pulkveža Kārļa Lāča.
Tagadējais parks –„Lāča dārzs” ar 23 milzīgām laukakmeņu kompozīcijām veidots 20.gs. 90. gados. Akmeņu kompozīcijas veidojuši tēlnieki G. Buls, V. Raudseps un V. Rubulis. Mākslinieki ar akmens kompozīciju palīdzību attēlojuši Laika un Spēka attīstību, kas noslēdzas ar Iedziļināšanos jeb akmens krēslu uz saliņas. Šobrīd dārzā redzami 49 lieli laukakmeņi. Te ir redzami gandrīz visi Latvijā sastopamie laukakmeņu veidi. Daži ir kultūrvēsturiskas nozīmes akmeņi. Piemēram, «Lāča krēsls» - krēslam līdzīgs laukakmens - paņemts pie vietējā meliorācijas kantora ēkas un tam ir sava īpaša vēsture. Tomēr daudzu akmeņu vērtību ģeoloģiskā nozīmē mazina tas, ka nav fiksētas to izcelsmes vietas.
Lāču dārzā atrodas Ērika Kanaviņa Seno amatu darbnīca, kur var vērot galdnieka, kalēja u.c. amatnieku darbošanos, pašiem pārbaudīt arī šūšanas un kulinārijas prasmes. Darbnīcā apmeklētājam skatāma arī seno lietu kolekcija.
2007.gadā Ēriks Kanaviņš izgatavojis un Lāču dārzā izvietojis veselu lāču ģimeni koka skulptūrās. Lāču dārzā redzamās skulptūras ir viņa pirmie darbi koktēlniecībā. Diemžēl šīs skulptūras 2021.gada novembrī sadega, jo tuvumā esošās daudzdzīvokļu mājas šķūnīšos, kur tie glabājās, bija izcēlies ugunsgrēks.
Uz saliņu dīķa vidū ved tilts. Jaunlaulātie bieži šeit ierodas kāzu dienā, lai apmeklētu mīlestības saliņu un tilta margām pieslēgtu savu atslēdziņu. Seno amatu darbnīcā šādos gadījumos piedāvā dažādas atrakcijas; ir pat speciāla programma jaunlaulātajiem - jaunajam pārim jāzāģē malka ar unikālu 185 gadus vecu zāģi, jācep pankūkas Latvijas pirmās brīvvalsts laika vafeļu pannā; sievai ar veco «Zinger» šujmašīnu jāsadiedz zīdaiņa krekliņš, vīram tas ar ogļu pletīzeri jāizgludina; viss noslēdzas ar kāzu valsi patafona skaņās un laimes liešanu kalēja ēzē. Meistara padoms - alva jālej, tiklīdz izkususi, citādi ūdenī tā sasprāgstot sīkos gabaliņos, un - kuram tad tādu laimi vajagot?
2014.gadā Eiropas Sadarbības dienas ietvaros Lāča dārzā norisinājās akcija "Saglābsim Dižozolu!", kuras laikā notika talka un īpaša Balvu dižozola sakņu segšanas ceremonija - sešstūraina soliņa izveide ap ozolu. Soliņu izgatavoja Balvu Profesionālās un Vispārizglītojošās vidusskolas audzēkņi amatu mācības skolotāja Aigara Novika vadībā.
2019.gada septembrī tika uzsākta Lāča dārza labiekārtošana (caurteku ievietošana, tiltiņa atjaunošana uz salu, celiņu atjaunošana un pamatnes nostiprināšana, šķembu seguma ierīkošana "lazdu alejā"). 2020.gadā turpinājās elektromontāžas darbi (elektrokabeļu atjaunošana, jaunu elektrības stabu uzstādīšana parkā) un bruģakmens ieklāšana gājēju celiņos un zālāja ierīkošana. Atjaunoto Lāča dārzu atklāja 2020.gada 2.oktobrī.
Parkā organizē vērienīgus pasākumus gan ziemā, gan vasarā. Lāču dārzs ir savdabīgs un interesants objekts Balvu pilsētā, to iecienījuši ne tikai paši balvēnieši, bet arī pilsētas viesi.
Foto: D.Teilāne un G.Circens - tiltiņš uz saliņu; Balvu lielais ozols; Seno amatu darbnīca; Ē.Kanaviņa veidotā lāča skulptūra; izgaismotie akmeņi Lāča dārzā 2008.gada Muzeju naktī