| | | | | Pārlūkot visas sadaļas |
Metālkalējs
Dzimis Balvos 1969.gada 12.martā. Pēc pamatskolas pabeigšanas, mācījies Rīgā, kur 1975.gadā absolvējis Rīgas 3.Tehnisko skolu. Tajā Jānis iemācījās visu par metāliem un to mehānisko montāžu. Pēc tam strādājis tanku rūpnīcā, kurai blakus bijusi vagonu rūpnīca, kuras telpās darbojās Jāņa Lubkas Tautas lietišķās mākslas studija "Zīle". Studiju Jānis Keiselis sāka apmeklēt no 1976.gada. Kad J.Lubka 1991.gadā pārcēlās uz pastāvīgu dzīvi Rogovkā, viņš savu arodu uzticēja turpināt tieši viņam
No 2001. gada studijā tika organizēta bērnu un jauniešu grupa no vispārizglītošajām skolām. Tautas lietišķās mākslas studijas „Zīle” ekspozīciju var uzreiz atpazīt pēc simboliskā pakava ar ozolzīlēm. Studijai jau ir ilgu gadu pieredze, skolojas arī jaunie kalēji. Ekspozīcijā redzam dažādus svečturus, pakaviņus, ķēdes, naglas... Darbi tiek darināti tautas mākslas tradīciju garā, bet ir arī darbi - eksperimenti, kuros atspoguļojas izdoma un mūsdienu dzīves ritmi.
Katru gadu studija piedalās "Kalēju dienās" Brīvdabas muzejā, kā arī dažādos Rīgas pilsētas un Latvijas mēroga pasākumos. Rīgas svētkos Līvu laukumā studijas kalēji parasti pulcē daudz interesentu. Studijā top visa veida kalēju darbi - šeit gatavo vārtiņus, vārtus, žogus, dekoratīvos lukturus, svečturus, durvju rokturus, metāla zvaniņus. Studijas "Zīle" meistaru darbi - svečturi, lukturi, kamīna piederumi, vējrāži - ir gan praktiski pielietojami, gan dekoratīvi priekšmeti, kas izstādēs apceļojuši pasauli - bijuši tuvākās un tālākās zemēs - Igaunijā, Krievijā, Zviedrijā, Īslandē, Portugālē un citviet.
Bez studijas vadīšanas Jānis piedalās dažādos svētkos un priecē cilvēkus ar savu amata meistarību. Daudz brīvā laika viņš pavada Smiltenes novadā, kur dzīvo sievasmāte. Te atjauno šķūni, lai kādu dienu tajā varētu izveidot savu kalēja darbnīcu.
Jāņa Keiseļa darbu izstādes Balvu Kultūras un atpūtas centrā - 1995.gada februārī un 2009.gada aprīlī
Avotu saraksts novadpētniecības datu bāzē
Foto no Novadpētniecības lasītavas fonda: J.Keiselis iekārtojot izstādi Balvos (2009) un izstādes atklāšanā (1995); viņa darbi