| | | | | Pārlūkot visas sadaļas |
Astrīdai Krainai ar ģimeni ir sava piemājas saimniecība Tilžas pagasta Siliņu ciemā. 12 gadus, līdz pat 2019.gadam, viņa bija nevalstiskās biedrības "Tilžas rūķīši" vadītāja, kur sievas viņas vadībā auda, adīja, knipelēja, tapoja un izšuva. Tagad vada rokdarbnieču pulciņu Tilžas kultūras namā. Astrīda uz pasūtījumu knipelē, auž jostas un tautiskos brunčus gan individuālajiem pasūtītājiem, gan kolektīviem. Tilžas muzejam viņa uzdāvinājusi tamborētu un ar pērlītēm izšūtu Tilžas vainadziņu un austas celu jostas.
Doma par savu tautastērpu radās 2005.gadā, kad Astrīda ar saviem knipelējumiem pārstāvēja Latviju starptautiskā rokdarbu izstādē Zviedrijā. Viņa atceras, ka, stāvēdama atklāšanas ceremonijā, jutusies neērti, jo pārējie dalībnieki bija ģērbušies tautastērpos.
Tad arī Astrīda nolēmusi, ka viņai būs savs tautastērps, un pamazām sākusi to darināt. Pirmos viņa sev uzauda svītrainos brunčus pēc Nacionālajā Vēstures muzejā atrastā 300 gadus vecā parauga. Šobrīd ir arī otrie brunči – atlasa rakstā dubultā austi Preiļu svītrainie brunči. Viņai ir priekšauts ar Cesvaines knipelējumu un aube ar to pašu rakstu. Ir pašas austa Abrenes jostiņa un izšūta blūzīte. Ir iesākts izšūt villaini, bet darbs vēl nav pabeigts.
Savu tautastērpu Astrīda velk pasākumos un pārrobežu projektos, kad vajag prezentēt savu pagastu vai novadu, muzeju pasākumos, kad jādemonstrē savi darbi. Ir gandarīta, ka izdevies piepildīt sapni par savu tautastērpu.
Fotogrāfijas uzņemtas Tilžas pagasta "Grāpusalās", autore Ruta Cibule